Momente de panică pentru un conducător auto care a fost la un pas de a-și pierde viața. În timp ce se afla la volanul autoturismului său, pe raza localității Bogești, comuna Pogana, acesta a luat foc.
Omul a reușit să iasă din mașină înainte ca flăcările să o cuprindă cu totul.
”La sosirea echipajului de intervenție, incendiul se manifesta prin ardere generalizată. Autoturismul a luat foc în mers. În urma acestui incendiu, autoturismul a fost distrus în proporție de aproximativ 90%”, a declarat Marius Stanciu, purtător de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Vaslui.
Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost un scurtcircuit electric. (Daniel MICU)
![](https://www.ziarulobiectiv.ro/wp-content/uploads/2020/08/banner-ana-vintila-usr-1294x200-1-1024x158.gif)